برای نگارش یک مقاله علمی و پژوهشی و درج آن در محلات ISI باید نکات مهمی را رعایت کنید. نکته اینجا است که همیشه روش پژوهش هر مقاله از موضوع آن مهم‌تر است. بهترین موضوع برای مقاله‌های ISI اگر با روش صحیح مورد پژوهش قرار نگیرد و نکات مهم در نگارش آن رعایت نشود، فاقد هر گونه اعتبار و ارزش علمی است.

زمانی که شما مقاله خود را ارسال می‌کنید، فردی به عنوان ویرایشگر مقاله شما را بررسی خواهد کرد. این فرد مسئول است تا صلاحیت مقاله شما را ارزیابی کند. بعد از بررسی اولیه که توسط ویرایشگر انجام می‌شود، ویرایشگر مقاله را برای دو نفر که در زمینه موضوع مقاله متخصص هستند، ارسال می‌کند. آن دو متخصص نیز به بررسی و صلاحیت مقاله شما جهت انتشار آن می‌پردازند.

نظرات داوران بی‌طرفانه است و معمولا با اتکا به این اصلاحات قادر هستید مقاله خود را بهبود بخشید. این انتقاد سازنده ممکن است برای کسی که سال‌های زیادی را صرف نوشتن مقاله خود کرده است بی‌رحمانه و کمی دردناک به نظر برسد، اما باید در نظر داشته باشید، نکات ارائه شده توسز داوران همیشه موجب بهبود کیفیت مقاله شما می‌شود.

اگر مقاله علمی شما دارای استانداردهای لازم برای چاپ در مجلات معتبر علمی و پژوهشی را نداشته باشد،‌ کارشناسان مجلات ISI نکاتی را برای بهبود و ارتقاء مقاله شما ارائه می‌دهند. سپس شما می‌توانید با در نظر گرفتن نکات و رهنمود‌های ارائه شده از طرف کارشناسان مقاله خود را بهبود بخشید و دوباره اقدام به ارسال آن برای مجلات معتبر ISI کنید.

بعد از انتخاب موضوع مقاله باید به نکاتی که مد نظر کارشناسان است توجه داشته باشید. فراموش نکنید، موضوع مقاله شما باید کاربردی و به روز باشد تا مراحل پذیرش و چاپ مقاله شما آسان شود.

ترتیب نوشتن مقاله را رعایت کنید. هر مقاله باید شامل بخش‌های زیر باشد:

  • مقدمه و منطق
  • اهداف و مقاصد
  • منطقه مورد مطالعه
  • متدولوژی
  • نتایج
  • بحث
  • نتیجه‌گیری
  • سپاس‌گذاری
  • منابع

درون‌مایه مقاله شما باید پربار و مفید باشد. مقاله شما باید موضوعی شفاف، روشن، مختصر و منحصر به فرد را ارائه کند.

برای نوشتن مقاله باید از منابع معتبر و اطلاعات به روز استفاده کنید. منابع هر مقاله از رکن‌های اصلی و یکی از معیارهای اعتبار مقاله حرفه‌ای است. اگر تصمیم دارید مقاله شما مورد توجه ناشران مجلات معتبر قرار گیرد، باید منابع گسترده و معتبر را در مقاله خود ذکر کنید.

نوشتن متن مقاله باید بدون پیچیدگی انجام شود. از عنوان کردن تعاریف، مثال‌های ساده و کلی گویی بپرهیزید. املا و دستور زبان مقاله شما باید بی‌عیب و نقص باشد.

نوشتن خلاصه مقاله را فراموش نکنید. خلاصه مقاله باید در حدود 200 تا 300 کلمه باشد و به خوبی تمامی مطالب عنوان‌شده در مقاله را پوشش دهد. در نهایت خلاصه مقاله را با نتیچه‌گیری خاتمه دهید.

ساختار هر مقاله برای کارشناسان مجلات معتبر علمی و پژوهشی بسیار مهم است. پس از نوشتن مقاله، چندین بار مقاله خود را بازنگری کنید و از صحیح بودن ساختار مقاله مطمئن شوید.

پیش از اینکه اقدام به فرستادن مقاله خود برای هر نشریه‌ای کنید، از اعتبار آن مجله اطمینان حاصل کنید. لیست مجلات ISI که به مجلات معتبر تامسون رویترز نیز مشهور است هر ساله توسط موسسه تامسون رویترز به اطلاع دانشمندان جهان می‌رسد.

توجه داشته باشید نوشتن یک مقاله کاری طاقت‌ فرسا و بسیار وقت‌گیر است. این امر مستلزم تعهد زمانی و سخت‌کوشی بسیار زیاد است. بنابراین با دقت مجلات مورد نظر را بررسی کنید تا در انتخاب خود دچار مشکل نشوید.

بهبود و ارتقاء مقاله ISI

آیا مقاله شما نیازمند بهبود و دستیابی به استانداردهای چاپ می باشد؟

بهبود و ارتقاء مقاله ISI نیازمند به تخصص، تجربه، دانش کافی و آشنایی به استاندارد های پذیرش و چاپ مقاله ISI است. کارشناسان ISI Journal با بررسی دقیق مقاله شما از قبیل ساختار، رعایت اصول مقاله نویسی و تغییرات لازم از جمله افزودن منابع معتبر بین المللی و خارجی و همچنین شیوه ویرایش مقاله بهترین شرایط را در جهت تسریع و تسهیل جهت پذیرش و چاپ مقاله ISI فراهم می نمایند.